Звіт про літній оздоровчий період
в Катеринівському ДНЗ (дитячий садок) «Веселка» в 2017 році.

     На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», ст.ст.11, 34 Закону України «Про дошкільну освіту», літнє оздоровлення дітей проведено в термін з 01.06.2017 по 31.08.2017, за цей період оздоровлено 13 дітей. Аналізуючи роботу колективу ДНЗ влітку 2017року, відзначається, що працівники сумлінно поставилися до виконання обов’язків щодо організації та проведення оздоровчого періоду.
     Для організації оздоровчого періоду колективом дошкільного закладу було проведено належну підготовчу роботу: складено та затверджено план роботи дошкільного закладу на літній оздоровчий період. Видано наказ від 19.05.201714 «Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році в Катеринівському дошкільному навчальному закладі (дитячий садок) «Веселка».
     Внесено зміни в розпорядок роботи дошкільного закладу, проведені інструктажі з працівниками з питань охорони життя та здоров'я дітей; консультація для вихователя щодо планування та проведення усіх форм роботи з дітьми протягом літа. На виробничій нараді з усіма працівниками дошкільного закладу обговорено питання щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму в закладі протягом оздоровчого періоду, виконання інструкції з безпеки життєдіяльності дітей, здійснення контролю за недопущенням випадків дитячого травматизму.
    Літо є найсприятливішим періодом для зміцнення здоров’я, загартування та всебічного розвитку дітей. Оздоровлення дітей у літній період – складова частина роботи дошкільного закладу, тому колективом нашого дитсадка прикладене максимум зусиль для того, щоб дитяче дозвілля у цей період було змістовним, веселим та цікавим. Протягом оздоровчого періоду перед дошкільним закладом поставлено важливу мету – створити умови для забезпечення оздоровлення, збереження життя дітей та подальшого формування їхньої життєвої компетентності. З огляду на це всі працівники дошкільного закладу спрямували свої зусилля на розв’язання важливих завдань передбачених освітньою програмою «Дитина».

Зокрема:

  • дотримуватися розпорядку дня, враховуючи чергування фізичних та психічних навантажень і відпочинку, забезпечувати максимальне перебування на свіжому повітрі, відповідну тривалість сну длядітей відповідної вікової категорії;

  • проводити санітарно-гігієнічні процедури, дотримуючись санітарно-гігієнічних норм;

  • забезпечувати достатню рухову активність дітей впродовж дня;

Освітні завдання:

  • узагальнювати, закріплювати та розширювати уявлення про навколишній світ та самих себе;

  • удосконалювати набуті впродовж навчального року вміння та навички;

  • збагачувати практичний досвід дітей через залучення до різних видів специфічної дитячої діяльності: ігрової, рухової, пізнавальної, художньої, комунікативно-мовленнєвої, пошуково-дослідницької, трудової.

   З дітьми працюювали вихователь Шагінян Анжела Ашотівна та помічник вихователя Комишан Наталія Михайлівна.

    Організація літнього оздоровлення та відпочинку має велике значення для відновлення сил, поліпшення стану здоров’я дітей дошкільного закладу.

    Оздоровчий період у закладі розпочався з святкування дня Захисту дітей. Свято було організовано разом з Катеринівською ЗОШ І-ІІІ ступенів та працівниками будинку культури. Всіх малюків після свята частували солодощами.

     Ранок в ДНЗ починається із зарядки та спортивного бігу. Можна походити босоніж на травичці та подихати свіжим повітрям. Проходять невеличкі водні процедури.

    Влітку батьки прагнуть, аби їхні діти добре відпочили. В нашому садочку літньої пори діти  кожного дня бувають на свіжому повітрі (якщо дозволяла погода) , на майданчику. Адже саме тут відбуваються основні оздоровчі моменти.

     Вихователь використовує усі можливості природного середовища. Літні міні-заняття влаштовують у куточках відпочинку: на пеньках або на травичці. Малята полюбляють казкотерапію на свіжому повітрі.

Щоденно вихователь активізував рухову діяльність дітей шляхом проведення різноманітних рухливих ігор, вправ, змагань. Цікаво пройшли свята та розваги до Дня захисту дітей, «Ой на Івана Купала», «День іменинника», «Веселі старти» та інші. В ці дні лунала весела музика, спів, дзвінкий дитячий сміх.

       Не залишилась поза увагою і трудова діяльність дітей. Разом з вихователем малюки працювали в  квітнику; мали змогу бачити результати своєї праці та радіти їм.

    З метою ознайомлення дітей з історією, сьогоденням та природою рідного краю вихователь проводила прогулянки з дітьми вулицями села, до сільської бібліотеки, до парку та пам’ятника загиблим воїнам. Все почуте і побачене дітьми під час таких прогулянок знаходило відображення в продуктивних видах дитячої діяльності: малюванні, аплікації, ліпленні.

      Згідно плану проводилися Дні здоров'я, конкурси, виставки малюнків: «Найкращий малюнок на асфальті», «Шукаємо таланти», «Розкажи вірша про літо» та інші.

    Аби малюки не втомлювалися, вихователь змінювала види діяльності: спочатку – гра, потім – хороводи. У спекотну днину діти відпочивають у затінку дерев. Найбільш улюбленим місцем є пісочниця. Колективна творча праця об’єднує в побудові міст-фортець. Це розвиває моторику рук та творчі нахили.

     Для забезпечення охорони життя та здоров'я дітей вихователем групи було проведено ряд бесід з вихованцями та батьками щодо дотримання правил поведінки на дорозі, біля водойми, під час стихійних лих (гроза, злива); попередження отруєнь ядовитими ягодами та грибами, дотримання правил особистої гігієни. Діти отримали нові знання про лікарські рослини, мали можливість під час прогулянок за межі дошкільного закладу збирати деякі з них, а потім, у дитячому садку, заварювати цілющий чай. Познайомилися та вправлялися в наданні першої медичної допомоги при незначних травмах. Поглибили знання про вітаміни та їх значення для здоров'я та росту організму.

     Батьківські куточки були поповнені рекомендаціями з оздоровлення, загартування, харчування та профілактики захворювань дітей в літній період. Під підпис було проведено інструктажі з батьками з питань безпеки життєдіяльності влітку. Батьки брали участь в проведенні свят, розваг та благоустрою території. Шкода, що невелика кількість батьків бере активну участь у житті дітей та ДНЗ влітку.

      Протягом літнього оздоровчого періоду порушень трудової дисципліни, травматизму серед дітей та працівників не було. Можна зробити підсумок, що літній оздоровчий період пройшов успішно. 

 

Завідувач ДНЗ                        Самойленко Т.І.