Дидактична гра « Маленькі екскурсоводи»

Любов до рідного краю, рідної культури ,рідної мови починається з малого - з любові до своєї родини, до своєї оселі, до свого дитячого садку. Поступово розширюючись, ця любов переходить в любов до рідної  країни, до її  історії, минулого і теперішнього,  до всього людства. Завдання  вихователів якомога раніше пробудити в зростаючому поколінні любов до рідної землі, розвивати інтерес до історії свого краю.

Дидактичній грі передують екскурсії вихованців по селу та розповіді вихователя про історію рідного краю . Заключним етапом може бути гра «Маленькі екскурсоводи ». Запропонована гра  може проводитися з дітьми віком 5 – 6 років .

Мета:  узагальнити  знання дітей про  визначні пам’ятники рідного села, основні адміністративні будівлі. Вчити будувати описові розповіді.

 Розвивати пізнавальний інтерес до навколишнього світу, культурних і духовних цінностей людей.

 Сприяти становленню дитини, як соціальної істоти.

 Розвивати вміння грамотно викладати думку. Викликати  у  дітей почуття захоплення красою того, що бачать перед собою. Виховувати  почуття гордості за своє село, любов до нього.

Правила гри: У грі беруть участь всі діти. Діти по черзі описують картинку. Якщо опис – розповідь не повна , то інші учасники гри мають право   її доповнювати. Не слід використовувати велику кількість фотографій, щоб гра на тривала довго.

Хід гри

1.Організаційний момент

- Діти , протягом місяця ми з вами ходили на екскурсії нашим рідним селом. Ви ознайомилися  з  історичними пам’ятками нашого села та центральними адміністративними спорудами. 

- Сьогодні у ролі екскурсоводів будете ви. Вибравши фотографію, ви повинні розказати , що ви знаєте про цю споруду чи пам’ятник.

 Учасники гри стають колом і за допомогою лічилки обирають гравця, який буде розпочинати гру.

Лічилка

В Катеринівці живу,

І село своє   люблю,

Усім серцем посміхнуся

Йому низько поклонюся.

2. Розповіді дітей

На мультимедійній дошці викладено   фотографії пам’яток  рідного села . Дитина підходить і показує  картинку про яку вона хоче розповісти, надати  інформацію.  Гра триває доти, доки всі фотографії  будуть використані гравцями. 

3. Підсумок

- Молодці, діти. Я бачу, що ви прагнете дізнаватись про історію свого краю.

Декламування віршів дітьми про рідний край.

 Який цікавий світ навколо,

Ти, друже, тільки придивись!

На небі сонця жовте коло,

А поруч здомом – сад і школа,

Живи, дорослішай і вчись!

Дивись на квіти, на дерева,

Вивчай птахів, комах, тварин,

Ти станеш кращим і, напевно,

В життя підеш сміливо й певно,

Та пам’ятай, ти не один!

З тобою вся твоя родина:

Батьки, бабусі та діди,

З тобою друзі, Батьківщина,

Тож, уперед, мій друже, йди!