Звіт про літній оздоровчий період
в Катеринівському  ДНЗ (дитячий садок) «Веселка» в 2016 році.

     Катеринівський  ДНЗ (дитячий садок) «Веселка» Катеринівської сільської ради першого червня розпочав літній оздоровчій період.
    Для організації оздоровчого періоду колективом дошкільного закладу було проведено належну підготовчу роботу: складено та затверджено план роботи дошкільного закладу на літній оздоровчий період. Внесено зміни в розпорядок роботи дошкільного закладу, проведені інструктажі з працівниками з питань охорони життя та здоров'я дітей; консультація для вихователя щодо планування та проведення усіх форм роботи з дітьми протягом літа.
   З дітьми працюювали вихователь Шагінян Анжела Ашотівна та помічник вихователя Комишан Наталія Михайлівна.
     Організація літнього оздоровлення та відпочинку має велике значення для відновлення сил, поліпшення стану здоров’я дітей дошкільного закладу.
    Оздоровчий період у закладі розпочався з святкування дня Захисту дітей. Свято було організовано разом з Катеринівською ЗОШ І-ІІІ ступенів та працівниками будинку культури. Всіх малюків після свята частували солодощами. На радість дітям в цей день був відкритий дитячий майданчик.
      Ранок в ДНЗ починається із зарядки та спортивного бігу. Можна походити босоніж на травичці та подихати свіжим повітрям. Проходять невеличкі водні процедури.
Влітку батьки прагнуть, аби їхні діти добре відпочили. В нашому садочку літньої пори діти  кожного дня бувають на свіжому повітрі (якщо дозволяла погода) , на майданчику. Адже саме тут відбуваються основні оздоровчі моменти.
Вихователь використовує усі можливості природного середовища. Літні міні-заняття влаштовують у куточках відпочинку: на пеньках або на травичці. Малята полюбляють казкотерапію на свіжому повітрі.
      Щоденно  вихователь активізував рухову діяльність дітей шляхом проведення різноманітних рухливих ігор, вправ, змагань. Цікаво пройшли свята та розваги до Дня захисту дітей, «Ой на Івана Купала», «День іменинника»,  «Веселі старти» та інші. В ці дні лунала весела музика, спів,  дзвінкий дитячий сміх.
        Не залишилась поза увагою і трудова діяльність дітей. Разом з вихователем малюки працювали в  квітнику; мали змогу бачити результати своєї праці та радіти їм.
    З метою ознайомлення дітей з історією, сьогоденням та природою рідного краю вихователь проводила прогулянки з дітьми вулицями села, до сільської бібліотеки, до парку та пам’ятника загиблим воїнам. Все почуте і побачене дітьми під час таких прогулянок знаходило відображення в продуктивних видах дитячої діяльності: малюванні, аплікації, ліпленні.
     Згідно плану проводилися Дні здоров'я, конкурси, виставки малюнків: «Найкращий малюнок на асфальті», «Шукаємо таланти», «Розкажи вірша про літо»  та інші.
Аби малюки не втомлювалися, вихователь змінювала види діяльності: спочатку – гра, потім – хороводи. У спекотну днину діти відпочивають у затінку дерев. Найбільш улюбленим місцем є пісочниця. Колективна творча праця об’єднує в побудові міст-фортець. Це розвиває моторику рук та творчі нахили.
      Для забезпечення охорони життя та здоров'я дітей вихователем групи було проведено ряд бесід з вихованцями та батьками щодо дотримання правил поведінки на дорозі, біля водойми, під час стихійних лих (гроза, злива); попередження отруєнь ядовитими ягодами та грибами, дотримання правил особистої гігієни. Діти отримали нові знання про лікарські рослини, мали можливість під час прогулянок за межі дошкільного закладу збирати деякі з них, а потім, у дитячому садку, заварювати цілющий чай. Познайомилися та вправлялися в наданні першої медичної допомоги при незначних травмах. Поглибили знання про вітаміни та їх значення для здоров'я та росту організму.
      В цьому році у нас оздоровлювалося 10 дітей. Можна зробити підсумок, що літній оздоровчий період пройшов успішно. 
 

                    Завідувач ДНЗ                 Самойленко Т.І.